de start van een nieuw concept

“Ons team telt 10 enthousiaste leerkrachten. Door veranderlijke klasgroepen was er de afgelopen jaren ruimte om te experimenteren met werken in gemengde leeftijdsgroepen. Dat bleek een succesvol recept dat resulteerde in een gedragen visie.
Die visie start bij ons onvoorwaardelijk geloof in kinderen, onze gedrevenheid om hen in hun kracht te zetten en de energie die we krijgen door dit avontuur samen met hen aan te gaan. We baseren ons op 3 pijlers: kracht, verbinding en verbeelding. We willen kinderen handvaten én vleugels geven om hun dromen waar te maken. We bekijken wat moeilijk loopt, maar focussen vooral op interesses, vaardigheden en talenten.
“It takes a village to raise a child”, verbinding is dan ook één van onze bouwstenen. We leren de kinderen relaties aangaan die hun netwerk stap voor stap vergroten. We vullen hun rugzakje met basiskennis en vaardigheden om op pad te gaan buiten de comfortzone van hun eigen denken, doen en oordelen. Ze worden hierbij ondergedompeld in een wereld van beeld, muziek, cultuur en media.
Onze leerlingen werken in labo’s met gemengde leeftijdsgroepen. Elke dag start en eindigt met een kring, gericht op sociale vaardigheden, waarden en normen. Via directe instructie gaan ze in 3 sporen zelfregulerend aan de slag met een dag- of weekplanning. In de werk-, instructie- en stilteruimtes krijgen ze feedback en feedforward: samen leren samenleven! Met formatief breed evalueren geven we invulling aan hun portfolio dat ze doorheen hun schoolcarrière opbouwen.
Wij dromen met onze ogen open! En jij?”

Reactie plaatsen

Reacties

Er zijn geen reacties geplaatst.